جامعه معلولین استان خوزستان

امروز:
جمعه, 01 بهمن 1400
اعتلای شخصیت و ارتقای کیفیت زندگی معلولین

مطالب جدید امروز

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور خبرداد استخدام 300 معلول در آموزش و پرورش/ پیگیری اخذ مجوز جذب نیرو در آموزش و پرورش استثنایی

جید قدمی در گفت‌وگو با ایسنا،درباره سهمیه سازمان آموزش و پرورش استثنایی در آزمون استخدامی ۱۰ هزار نفری وزارت آموزش و پرورش که اخیرا برگزار شد اظهار کرد: سهمیه سازمان آموزش و پرورش استثنایی به صورت دقیق هنوز مشخص نشده است.

وی افزود: اما در این آزمون در راستای قانون استخدام سه درصد معلولان در دستگاه‌های اجرایی، حدود ۳۰۰ نفر از بین پذیرفته شدگان در آزمون که واجد شرایط هستند انتخاب می‌شوند و این امر با سازمان امور استخدامی هماهنگ شده است.

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در پاسخ به اینکه آیا همه این ۳۰۰ نفر جذب مدارس استثنایی خواهند شد؟ گفت: خیر، لزوما اینگونه نیست و با توجه به رشته‌های تحصیلی، این افراد جذب مدارس عادی و مدارس استثنایی می‌شوند و حتی در  مقطع فنی و حرفه‌ای وارد کارگاه‌ها خواهند شد اما باید توانایی تدریس داشته باشند که این مهم در روند گزینش در کمیته‌های استانی کنترل می‌شود.

قدمی با بیان اینکه به ما اعلام شده است سهمیه اختصاصی مان برای مدارس استثنایی، بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ نفر خواهد بود عنوان کرد: این میزان، نیاز ما را جبران نمی‌کند و باید به دنبال مجوز آزاد برای استخدام باشیم.

وی افزود: با توجه به  نرخ بازنشستگی نیروها در سال جاری، مابه التفاوت کمبود نیرو را محاسبه می‌کنیم و در حال حاضر پیگیر اخذ مجوز از طریق مراجع ذیربط هستیم.