جامعه معلولین استان خوزستان

امروز:
چهارشنبه, 19 مرداد 1401
اعتلای شخصیت و ارتقای کیفیت زندگی معلولین

مطالب جدید امروز

از یک حادثه تلخ تا سکوی آسیا، با بسکتبالیست خوزستانی در ایسنا

مصمم، با اراده و شکست‌ناپذیر است، می‌گوید زندگی ادامه دارد، حتی با این شرایط! از رسانه ها گله دارد که  ورزش معلولان را میان خبرهای حاشیه‌ای سایر ورزش ها گم کرده اند و یا شاید هم فراموش.                               با وجود این که حریفان، مبهوت عملکرد ایران شده بودند اما او از موفقیت اخیرشان خیلی راضی نیست و می‌گوید ما برای قهرمانی رفته بودیم. مجید طاهری بسکتبالیست خوزستانی چندی پیش در مسابقات پاراآسیایی اینچئون کره جنوبی همراه با تیم‌ملی ایران بر سکوی سوم آسیا ایستاد تا او هم افتخار دیگری برای ایران و خوزستان باشد.

طاهری میهمان ما در خبرگزاری ایسنای خوزستان بود و از مدال برنز اینچئون اش، از زندگی ورزشی اش، از یک حادثه تلخ و از این که زندگی ادامه دارد ...، گفت.

مشروح این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.

همراه با تیم بسکتبال با ویلچرمان موفق شدید بر سکوی سوم مسابقات پاراآسیایی اینچئون قرار بگیرید، از این رقابت ها بگویید.

از 14 مهرماه اردوی متصل به اعزام ما به رقابت های پاراآسیایی اینچئون آغاز شد و پس از آن بیستم مهرماه به این مسابقات اعزام شدیم. اولین دیدار ما با تیم مالزی بود. حریفان خوب بودند و این تیم به همراه تیم های کره جنوبی و ژاپن از حریفان اصلی ما محسوب می شدند. در گروه ما تیم های مالزی، هنگ کنگ، کویت و تایلند حضور داشتند که ما نسبت به آن ها در سطح بالاتری قرار داشتیم. بازیکنان ما با آمادگی کاملی وارد مسابقات شده بودند و توانستیم در گروه خودمان صدرنشین شویم و در مرحله بعد  به تیم ژاپن خوردیم. در این مسابقه نیز عملکرد خوبی داشتیم ولی در کوارتر پایانی علی رغم این که بازی دست تیم ما بود، در سه ثانیه پایانی بازی، این دیدار به تساوی کشیده شد و وارد وقت های اضافه شدیم که متاسفانه بازی از دست مان خارج شد و شکست خوردیم و مجبور شدیم برای کسب سوم، چهارمی بازی کنیم که در دیداری که در این مرحله داشتیم به پیروزی رسیدیم و سوم شدیم و توانستیم دست پر برگردیم.

ادامه مطلب...