جامعه معلولین استان خوزستان

امروز:
چهارشنبه, 05 تیر 1398
اعتلای شخصیت و ارتقای کیفیت زندگی معلولین

مطالب جدید امروز

مسیر پیشرفت نوابغ و مشاهیر معلول جهان را دنبال کنید

چاپ ششم کتاب «نوابغ و مشاهیر معلول جهان» نوشته منصور بُرجیان از سوی انتشارات سروش راهی بازار نشر شد.
بعضی از افراد به علت نداشتن درک درست و جهان بینی صحیح و فقر فرهنگی، معلولیت را به عجز و ناتوانی تعبیر کرده و معلولان را کمتر مورد توجه قرار داده‌اند. اما در «نوابغ و مشاهیر معلول جهان» بر این موضوع که در خلق آثار بدیع و بی‌بدیل، این مغز و روان است که خلاق و سازنده است نه اعضای فیزیکی انسان، تاکید شده است.

 

منصور برجیان که خود از ناحیه دو پا فلج است به تدوین کتابی همت گمارده است. او در این کتاب به دنیای مخترعان، دانشمندان و هنرمندان معلول جهان قدم گذاشته و نقص جسمانی آنها را در مقابل روح بزرگ و با عظمت آنان کوچک دانسته است.

 

عامّه مردم کنجکاوند که بدانند نوابغ و مشاهیر معلول چگونه مردمی بوده‌اند، چگونه و از چه راه می‌زیسته‌اند، خلق و خوی و زندگی شخصی ایشان چگونه بوده، خوشبخت بوده‌اند یا نه، در عشق و ازدواج حال ایشان به چه منوال بوده است، با عامّه مردم و دانشمندان و ادیبان بزرگ چه ارتباطی داشته‌اند، چه طور به این موفقیت‌ها دست یافته‌اند، تأثیر این موفقیت‌ها در زندگی مادّی و معنوی ایشان چگونه بوده است و بالاخره چگونه توانسته اند بر مشکلات معلولیت خود فائق آیند و مسیر تکامل و تعالی را شایسته طی کنند. برجیان در این کتاب علاوه بر زندگی‌نامه نوابغ و مشاهیر معلول به این دست پرسش‌ها نیز به طور غیرمستقیم پاسخ داده است و کتاب را خواندنی‌تر از زندگی‌نامه های صرف کرده است.

 

مولف در این کتاب به زندگی نوابغی چون هلن کلر، ابراهیم خان زند، آلبرت اینشتین، لودویک بتهوون، سارا برنارد، نورعلی برومند، غلامحسین بنان، خورخه لوئیس بورخس، مارسل پروست، لویی بریل، جوزف پولیتزر، ادگار دگا، میگوئل دو سروانتس ساودرا، رودکی، فرانکلین دلانو روزولت، نجفقلی سرشار قراچه داغی، حسین طه، جان فورد، محمد قاضی، فوانسیسکو گویا و هومر و … می‌پردازد.

 

چاپ ششم این کتاب در ۲۳۰ صفحه، ۱۰۰۰ نسخه و با قیمت ۹۵۰۰ تومان توسط انتشارات سروش منتشر در اختیار علاقمندان به هنر موسیقی قرار گرفته است.

 

علاقه‌مندان برای تهیه کتاب به صورت تک جلدی و کلی به فروشگاه مطهری سروش به نشانی خیابان مطهری، نرسیده به خیابان مفتح، جنب ساختمان سروش، تلفن ۸۸۳۱۰۶۱۰-۰۲۱ یا به فروشگاه مرکزی سروش (ترنجستان سروش) به نشانی خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن ۶۶۴۹۳۶۲۰-۰۲۱ مراجعه کنند.

 

همچنین مرکز پخش پکتا (نماینده انحصاری پخش آثار انتشارات سروش) به نشانی: خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، جنب فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن ۶۶۹۷۳۲۰۳ ( ۲۰ خط) آماده عرضه کلی و جزئی این کتاب به علاقه‌مندان است.

 

فروش اینترنتی کتاب نیز از طریق سایت انتشارات سروش به نشانی: http://soroushpublishingco.ir امکان پذیر است.

منبع :  جامعه مجازی معلولین شهرری    1393/12/2 11:08